Certyfikaty

Certyfikaty przyznane firmie Jordan Group 

 

Obecnie

Jordan Group od 30 lat jest organizatorem turystyki, konferencji i kongresów, biurem podróży i agentem wiodących touroperatorów. To również firma transportowa z własną flotą autokarów i operator produktów WowKrakow! z Hop On Hop Off Bus oraz wycieczkami lokalnymi na bazie autobusów cabrio. 
Jordan Group jest właścicielem Hotelu****Galaxy, Pokoi Gościnnych Jordan w Krakowie oraz Willi Jordanówka w Kluszkowcach k.Czorsztyna. Najnowsze inwestycje firmy to oddany do użytku w 2019 roku biurowiec - siedziba Jordan Group Transport, z lokalami na wynajem, myjnią i parkingiem dla autokarów przy ul. Rybitwy w Krakowie. Jordan Group - jednoosobowa działalność gospodarcza Jacka Legendziewicza oraz towarzyszące jej spółki jest pracodawcą dla 170 osób.

1987

Początek – 1987 rok - to dwuosobowe biuro podróży działające przy oddziale uczelnianym PTTK Politechniki Krakowskiej organizujące wyjazdy studenckie.
Rok później, nawiązując do miejsca siedziby pojawia się nazwa Jordan. Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego BORT przenosi się bowiem do Pałacu Młodzieży im. H. Jordana i udostępnia swoją ofertę całej młodzieży Krakowa.
Dwa lata później zespół liczy już trzy osoby, a oferta zostaje poszerzona o wyjazdy autokarowe do Wiednia. Jest to początek regularnej linii Kraków – Wiedeń.

1990

Jako prywatne, turystyczne Biuro Jordan, z siedzibą przy ul. Sławkowskiej funkcjonuje od 15 sierpnia 1990 r. Przez kilka następnych lat otwarte zostają kolejne filie, także poza Krakowem, a wachlarz usług poszerza się o organizację imprez, sympozjów oraz rezerwację i sprzedaż miejsc hotelowych w Polsce i Austrii.

1995

Obecny adres siedziby firmy – ul. Gęsia 8 zaczyna funkcjonować od 1995 roku – po przeprowadzce do własnych, nowopowstałych budynków.

1997

Kolejny, ważny adres w historii firmy to ul. Długa 9. W 1997 roku otwarte tam zostaje Biuro Obsługi Klienta, które z biegiem lat poszerzy się o Pokoje Gościnne i Jordan Cafe – kawiarnię i biuro podróży w jednym. Miejsce to z powodzeniem funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

2000

W nowe stulecie firma wchodzi, a właściwie wjeżdża meleksami – zaczyna funkcjonować meleksowa trasa turystyczna, pozwalająca na łatwiejsze i szybsze zwiedzanie Krakowa.

2001

Co prawda dominującą gałęzią działalności jest szeroko rozumiana turystyka, ale to nie przeszkadza w podejmowaniu nowych wyzwań  – w roku 2001 uruchomiona zostaje nietypowa, znajdującą się w autokarze, interaktywna wystawa popularyzująca fizykę – Wiembus. Z powodzeniem odwiedzała szkoły do 2013 roku. Obecnie działalność edukacyjną jest kontynuowana w formie nietypowego zwiedzania Krakowa „Lekcje w starym Krakowie”.

2003

Pierwszy obiekt noclegowy w Krakowie Pokoje Gościnne Jordan to dobry początek rozwijania działalności hotelowej firmy - nad dopiero co powstałym Jeziorem Czorsztyńskim, w 2003 roku otwarty zostaje pensjonat Willa Jordanówka.

2007

W 2007 roku na ulice Krakowa wyjeżdża jedyny w swoim rodzaju tramwaj kawiarnia. Wnętrza stylizowane na Orient Ekspress pozwalają w wytwornym klimacie poznawać miasto.

2010

Wzmacniając mocno działalność w zakresie organizacji konferencji i kongresów powołane zostaje w 2010 roku Biuro Kongresów – adres, pod którym funkcjonuje do dziś to ul. Sobieskiego 22.

2011

Kolejne lata to kolejne inwestycje, przy ul. Gęsiej obok budynków firmy, powstaje czterogwiazdkowy hotel. Pierwsi Goście mogą zamieszkać w Hotelu Galaxy w roku 2011. A kilka lat później, w otwartej w hotelowych wnętrzach restauracji Andromeda Alfa można spróbować wyjątkowych dań naszych Szefów Kuchni.

2013

Chcąc zapewnić turystom  jak najróżnorodniejszą możliwość zwiedzania miasta w 2013 roku uruchomiona zostaje regularna linia Hop On Hop Off Bus. Powstaje marka WowKrakow!, której sztandarowym produktem są przejazdy po Krakowie autobusami cabrio.

2019

Ostatnie lata to powstanie obiektów na Rybitwach – to nie tylko nowe miejsce dla floty działu transportu z nowoczesnym warsztatem i myjnią, ale także biurowiec z przestrzenią pod wynajem dla kontrahentów zewnętrznych.
To jedank nie koniec... 

PFR

Firma jest beneficjentem subwencji finansowej udzielonej przez PFR.